Jak se přestěhovat bez stresu

Stěhování představuje v našem životě velkou změnu. Nejenže máme před sebou nový domov, na který si všichni členové rodiny musíme […]

-
stěhování levně

Stěhování představuje v našem životě velkou změnu. Nejenže máme před sebou nový domov, na který si všichni členové rodiny musíme zvyknout, ale je třeba zajistit spoustu formalit kolem stěhování. Abychom takové stěhování přežili bez stresu a bez zbytečných komplikací, je třeba se na to všechno dobře připravit.

 

Organizace a dobrá příprava

Jak už bylo řečeno, i stěhování si vyžaduje pečlivou přípravu, protože jen tak vše dopadne podle našich představ a bez zbytečných zmatků a nepříjemností. Klidně si to můžeme sepsat na kus papíru a odškrtávat vše, co už máme hotovo. Máme tak jistotu, že opravdu na nic nezapomeneme. Musíme si odhlásit energie, děti ze školy a školky, najít v novém bydlišti nového lékaře, pro děti školku a podobně. Také si musíme rozmyslet, zda si na to všechno objednáme stěhovací firmu nebo zda si vše uděláme sami. Co je v tomhle směru lepší je individuální a máme zde právo volby.

stěhování levně
Plánování stěhování je třeba nepodcenit.

 

Stěhování svépomocí

Určitě se v tomto případě můžeme spolehnout jen sami na sebe, ale je třeba si také uvědomit, že je potřeba zajistit spoustu věcí a formalit spojených se stěhováním. Je třeba zajistit odhlášení energií, děti ze školy a podobně. Samozřejmostí je opětovné přihlášení. Dále je potřeba zajistit dostatek přátel, kteří budou tak ochotní a pomohou nám při stěhování. Nesmíme zapomenout na dostatečně velké auto, ale pokud jej nemáme, můžeme se obrátit na spolehlivou autopůjčovnu. Máme tak vše pod kontrolou. Pokud máme již vše zařízené, můžeme začít balit a těšit se na nové prostředí.

 

Stěhování s profesionální stěhovací společností

Pokud ale preferujeme spíše profesionalitu a odbornost, můžeme se obrátit na stěhovací společnost, která je schopna vše vyřešit za nás. Disponují velkými vozy určenými právě pro stěhování, mají zkušenosti a pracovníky, kteří ví, jak dělat svou práci dobře. Technik takové firmy přijede na místo, které je potřeba přestěhovat a určí, jak budeme při stěhování postupovat, kolik je potřeba pracovníků, za jak dlouho je vše hotovo a kolik bude potřeba vozů. Sdělí nám také předběžnou kalkulaci.

 

Stěhování na míru

V dnešní době je také možnost poskytnout služby stěhování na míru. Jde prakticky o služby,kdy nám pracovníci těchto firem jsou schopny nabídnout spolehlivé služby od A – Z. A to nevyjímaje balení. V takovém případě se obě strany musejí domluvit na podmínkách stěhování, které nám budou vyhovovat a pak už jen stačí předat klíče a my se můžeme věnovat práci nebo rodině.

stěhování levně
Profesionální stěhovací společnost vyřeší stěhování od A do Z.

 

Balíme

Jestliže začneme balit, určitě narazíme na spoustu věcí a předmětů, které leží na dně skříně nebo v koutku ve sklepě a na něž jsme již dávno zapomněli. V takovém případě je nejlepší řešení se takových věcí zbavit, protože pokud je již nikdo nepotřebuje, je zbytečné je balit a přemísťovat na nové bydliště, kde budu jen zabírat místo novějším věcem.

Balit můžeme nejen do klasických banánových beden, ale i do plastových boxíků, které mohou být v různých velikostech a jsou k balení křehkých věcí.